Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.10.2008 Vaquero kurz

2. 11. 2008
Rýchlo a v skratke. Zošlo sa asi 30 ludí...  Známych :) Atmosféra bola super. Počasie čsitá krása. Mne osobne tento kurz dal vela. Teda nám obom. Zase sme si zopakovali nejaké staršie cvičenia. Zase sme si vyskúšali nové cvičenia. Išlo nám skoro  všetko bola som moc spokojná... :)) V Needlu už bola únava na mne badatelná... :D Ale snažila som sa zo všetkých síl....No nebudem tolko rečniť... Prečítajte si názor samotného Vaška.
25.-26. října

Dvoudenní kurz v Němšové (Idiot City) ve stylu VAQUERO.
Ne tedy, že bychom se bavili o celém stylu ježdění VAQUERO, na to je
v Česku a Slovensku ještě příliš brzy, ale celý kurz probíhal tak jak se běžně pracuje na kurzech a seminářích v Kalifornii.
Několik statečných jezdců na place a dva dny se jezdilo.
Tentokrát to již nešlo celé zrežírovat pro lidičky, kteří jdou náhodou kolem a přijíždějí na kurz s pocitem, že cosi odkoukají a doma jim to bude fungovat. Tady už devět koní a jezdců neslo svou kůži na trh. Musím všechny tentokrát pochválit. Bylo to zajímavé i pro mne.
Jako vždy v těchto končinách seděli na koni tito horsemani:
Peter Dobeš - kamarád to věrný statečně bojoval se svým koněm. Nevím zda jsem jeho analitickou paměť trochu nenaboural nezvyklým cvičením, ale šlo jim to oběma.
 
Zuza Dobešová - opět velký pokrok od loňska.
Myslím, že kdybych jí loni touhle dobou řekl, že bude jezdit s chlapama po plácku na Vaquero kurzíku tak by asi nevěřila. Tentokrát udělen pouze jeden černý puntík za poznámky typu : To jsou hovadiny....., ale vzhledem k tomu, že tuhle čarodějnici mám moc rád byl opět smazán.
Aňa Dobešová - asi nejlepší jezdec na plácku. Není co dodat. Její kůň bude pracovat tak kvalitně jak se Aňa stačí rychle učit jezdeckému řemeslu. Nevím, nevím, zda se ockovi někdy podaří ji dohonit. Tohle je talent a za pár let se budou třást všechny haly v okolí mnoha set kilometrů.
Pepa Beránek (skrytá reklama pro STAVEBNINY BERÁNEK PLZEŇ)

a
jeho věčně rozesmátá bosorka Romana zvaná „Maďarka“ se dobře bavili. Pepovo chaotické vyhazování pojistek se už také neodehrává tak často - snad jen Romanino poznámky typu: To mi taky nepůjde.... trochu demoralizovali celé ženské zastoupení na kurzu.
Maťo - společně s Divou působili možná hodně statickým dojmem, ale vzhledem k tomu, že tuhle kobylku znám a bývala velký poďěs, měl jsem z nich radost. Maťo jezdí občas po svém způsobu, ale viditelně jsou on
i kobylka v pohodě a to to jde. O nic jiného. Pochopení jeden druhého. Kdyby se tohle podařilo víc lidem, neměl bych za chvilku co dělat.
Linda - a její zrzka se statečně drželi a skvěle vyrovnávali skóre chlapů
a ženských. Držím palce - půjde to.

No tak jsme probrali jako vždy všechny základní věcičky kolem ježdění
v prvních týdnech koňské školičky, probrali povolení žeber a plece ze sedla, připravili koně na rollback a spin a vůbec se mi opět podařilo zaplnit všem přítomným harddisky. Dobře Vám tak. Opilci!!!


Objevilo se několik dalších zajímavých tváří - Joska Sasák, zabezpečoval technickou podporu na zemi a doufám, že ho příští rok také trochu properem na jeho nové Appa - Světlušce. Milan Nepustil  (WestMaN) dorazil večer s novým sedlem ale stačil se do rána ještě hezky rozjuchat Vlado zabalený v dece aby nemusel jezdit(zase další výmluva) a spousta dalších našich kamarádů. Jako vždy dobré jídlo a vínko, patřilo už tradičně do těchto končin. (Libor výborně vařil jako vždy)
Michal Malík mi poslal nějaké další fotky, takže se dále můžete klíďo podívat sem:

http://toulavej.rajce.idnes.cz/Vaquero_kurz/ 

Tak takhle mě to baví. Snad dá pánbůh víc takových kurzíků.
Držte se všichni.

 

 Na riadky venované môjmu menu som pyšná... A vôbec sa za to nehambím....:)) 


Bože daj vela takýchto kurzov, vela hodín počuvania, vela hodín v sedle....

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vaquero

(Oma H , 3. 11. 2008 22:42)

Vysoké hodnotenie si dostala od Vaška - odborníka . To je pekné. Som rada , že tak postupuješ a máš takú perspektívu . Len tak ďalej - prajem ešte veľa, veľa takýchto hodnotení v sedle. Aj mamima s tatinom sú úspešní a urobili veľký pokrok na svojich koníkoch - gratulujeme

Ale nooo :D

(Lussy, 3. 11. 2008 15:59)

To už som čítala u Vaška :D ale tak pekné fotky a nič neprekvapujúce.

ooh:)

(Dida, 3. 11. 2008 7:13)

Si šikulka Endžulkaa:] Krásne o tebe napísal šak čo, je to pravda, za pravdu sa hambiť netreba:)) Takže gratulácia:]